Terapia Online
Czyli skuteczna alternatywa terapii stacjonarnej.
Terapia online to sesja terapeutyczna, które prowadzona jest przez internet. Czas terapii online, jest taki sam, jak czas terapii stacjonarnej. W dobie pandemii jest to alternatywa, która pozwala kontynuować, bądź dopiero rozpocząć psychoterapię.
Terapia online: W czym mogę Ci pomóc?

1. Terapia uzależnień online.
Pracuję nad uzależnieniami również podczas sesji online. W zależności od potrzeb pacjenta rozmawiamy raz w tygodniu, bądź zwiększamy ilość godzin jeśli zajdzie taka potrzeba. Psychoterapia uzależnień prowadzona na łączach internetowych, pozwala przepracować schemat nałogu, zniwelować powroty, a także powrócić do równowagi emocjonalnej. W przypadku terapii uzależnień już podczas konsultacji informuję pacjenta o przebiegu terapii. W sytuacji, kiedy pacjent wymaga innej formy leczenia (środki farmaceutyczne, detoksykacja organizmu, pobyt w ośrodku uzależnień), udzielam pomocy oraz wspieram przez całą drogę do wyleczenia, jeśli pacjent sobie tego życzy i wyraża chęć powrotu do trzeźwości. Terapia uzależnień online obejmuje takie obszary jak:
2. Terapia online dla par oraz małżeństw.
Bez znaczenia, czy żyjemy w małżeństwie, związku kohabitacyjnym (tzw. konkubinat) zawsze możemy zgłosić się do terapeuty, jeśli na naszą relację nadchodzą czarne chmury. W przypadku terapii par, sesja online jest świetną decyzją, ponieważ para może pozostać w miejscu, które zna i które kojarzy się z bezpieczeństwem. Wystarczy wspólnie zasiąść na kanapie z kubkiem ciepłej herbaty i laptopem. Co istotne: w przypadku, kiedy próbujemy ratować związek i wyjeżdżamy na wakacje, bądź weekend z partnerem/partnerką, a w trakcie pobytu narastają kłótnie, wystarczy połączyć się online i na bieżąco przepracować gromadzące się problemy, zamiast je pogłębiać. Najczęściej partnerzy nie są przekonani do wizyty u psychoterapeuty, ponieważ ten pozna ich wszystkie problemy, nawet te mocno skrywane. Jednak złotą zasadą terapii jest szczerość, bez której terapia może tracić na skuteczności. Okłamywanie terapeuty nie przyniesie efektów, a sprawi, że terapia stanie się błędnym kołem. Rozwód bądź rozstanie, nie musi być ostatecznością.

Warto dać sobie drugą szansę !
Terapia par online, czyli sukces wielu związków.
Rozpad związku oraz rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Jak pokazują najnowsze badania, w trakcie trwania pandemii koronawirusa liczba rozwodów wzrosła o 50%. Prognozuje się również, że odsetek rozwodów będzie wzrastał w kolejnych miesiącach. Zamknięci w czterech ścianach z problemami finansowymi, nie dajemy sobie rady z codziennością i mnożącymi się napięciami. Niestety, pandemia zweryfikowała wiele związków.
Dobra wiadomość jest taka, że podczas pandemii wiele par zdecydowało się na pójście do terapeuty, ratując tym samym swoją relację.
Bez znaczenia, czy dotknął was problem kryzysu, rutyny w związku, zdrady, czy mnożące się problemy finansowe, dajcie sobie szansę.

3. Terapia alkoholowa online.
W przypadku osób uzależnionych od alkoholu często dominuje poczucie wstydu. Osoby zmagające się z alkoholizmem wstydzą się przyznać do problemu, a co za tym idzie, odkładają wizytę u psychoterapeuty tak długo, jak to możliwe. Dojrzewają do decyzji o leczeniu, zmiany swojego życia, ale wstyd i strach staje na drodze do trzeźwości. Czy terapia alkoholowa online jest możliwa? Oczywiście! Daje ona komfort oraz bezpieczeństwo, ponieważ uzależniony pozostaje w miejscu, które zna, a z terapeutą rozmawia poprzez popularne aplikacje (Messenger, WhatsApp, Skype). Pierwsza konsultacja pozwala ocenić poziom uzależnienia, omówić cykl terapeutyczny, a także dostosować odpowiedni nurt psychoterapii dla pacjenta. W przypadku zespołu odstawienia istnieje również możliwość interwencji kryzysowej, czyli dodatkowej terapii, która potrzebna jest pacjentowi „nagle”, np. przez napad lęku czy ataku paniki.
4. Terapia rodzinna online.
Problemy rodzinne dotykają nas zazwyczaj w niespodziewanym momencie. Okres buntu u dzieci, problemy wychowawcze, z którymi nie dajemy sobie rady, żałoba, syndrom dorosłego dziecka alkoholika, czy osoby współuzależnione, przykładów jest mnóstwo, ale na szczęście każdemu można pomóc. Proponuję terapię online, która pozwala zachować bezpieczeństwo, w obecnej sytuacji pandemicznej, a jednocześnie daje szansę pomocy osobom, które aktualnie tego potrzebują. Jako psychoterapeutka z wieloletnim stażem, spotykałam na swojej drodze różnych pacjentów i wiem, że zgłoszenie się na terapię to jeden z najcięższych kroków, jakie podejmujemy. Dzięki terapii online pierwszy krok jest dużo łatwiejszy, ponieważ nie przysparza pacjentowi stresu wiążącego się z pierwszą wizytą.
- Dzięki terapii online nie musisz dojeżdżać. Szacuje się, że stres przed pierwszą wizytą u terapeuty, a co za tym idzie strach przed czymś, co nieznane, sprawia, że wiele osób w połowie drogi rezygnuje z dotarcia do gabinetu.

- Badania wskazują, że terapia online daje pacjentom większe poczucie bezpieczeństwa i dyskrecji.
- Większa możliwość dostępności do terapeuty (np. w sytuacji nagłego kryzysu, napadu lęku) sprawia, że pacjenci chętniej wracają na kolejne sesje i pragną pozostać w terapii.